Tag - DATA E VJETËR FINDER NETHERLANDS  SENIORS TAKIMI SENIORS DATING

Takimi i lartë në Evropë

Gjërat që duhet të dini për takimin e burrave dhe grave më të vjetra për marrëdhënie ose martesë në Evropë

 

Vendet më të mira të njohjes në Evropë

  1. 50Liebe.de (Gjermania e Lartë)
  2. Lexa Dating Holland
  3. 50PlusMatch Holland
  4. Plani i Marrëdhënieve
  5. Be2 Dating
  6. Frship
  7. Marrëdhënie të reja
  8. së bashku
  9. Datebord
  10. RelationPlanet Belgjikë

 

 

Mund t’ju tregojmë një sekret?

Dating është frikësuese në çdo moshë.

Por ajo gjithashtu mund të jetë kënaqësi, aventureske dhe tepër të dobishme. Sidomos takim të lartë.

Bëni asnjë gabim: Dating nuk është vetëm për të rinjtë.

Dating është shumë e zakonshme tek të rriturit që janë më të moshuar.

Nëse jeni duke marrë parasysh rikthimin në lojë takimesh, absolutisht duhet!

Para se të bëni një profil në internet ose të filloni të goditni barin më të afërt, këtu janë shtatë gjëra që duhet të dini rreth datimit kur jeni më i vjetër.

1. Ju nuk jeni vetëm! 
Mediat ngjyrosin një pamje të takimit në internet si lojë e një të riu.

Por në realitet, ka shumë të moshuar që kërkojnë dashuri dhe shoqëri online.

Nëse po mendoni të provoni online takim, mos lejoni idenë se të gjithë të rinjtë ju ndalojnë.

Ka shumë njerëz që plotësojnë kriteret tuaja duke pritur vetëm një mesazh nga ju.

2. Datat e para janë të ndryshme nga ato që kanë qenë – por kjo është një gjë e mirë. 
Nuk je një dater i parë.

Mund të ketë qenë një kohë që ju keni qenë në një datë, por, shanset janë, ju nuk jeni i ri në romancë dhe marrëdhënie.

Që do të thotë që do të mund të tregosh nëse do ta godasësh me dikë shumë shpejt.

Ka më shumë ndershmëri, më pak lojëra dhe më pak sinjale të përziera kur jeni duke takuar.

Dhe të jesh në gjendje të pohosh atë që dëshiron dhe ajo që nuk dëshiron është një ndjenjë e madhe.

3. Mosha nuk ka rëndësi sa më shumë. 
Kur ishit në të njëzetat dhe të tridhjetat, takohuni me dikë që disa vjet i vogël apo i moshuar ndjehet si një marrëveshje e madhe.

Shumë të rinj ende e shkarkojnë ndeshjet e mundshme, sepse ata janë të fikur nga ideja e një dallimi moshe.

Por sa më i vjetër që merr, aq më pak rëndon mosha. Përqafoni atë – është tepër e lirë.

4. Duket çështje, por jo në të njëjtën mënyrë. 
Pyesni ndonjë të ri se cila është pjesa më e rëndësishme e profileve online të takimit të dikujt, dhe ne garantojmë se do të thonë të gjitha gjërat e lojës: pamjen e tyre.

Por shumë si mosha, duket nuk ka rëndësi në të njëjtën mënyrë.

Sigurisht, të dhënat më të vjetra ende duan të gjejnë dikë që është tërheqës, por gjithashtu e dinë se ka më shumë për dikë sesa për pamjen e tyre.

Duket ende çështje, por pamja nuk është prioriteti më i lartë, dhe është rrallë një marrëveshje-breaker.

5. Ka faqet online takim dhe shërbimet në mënyrë specifike për ju. 
Këto ditë, mund të gjesh një aplikacion online takimesh, i përshtatur për çdo lloj mënyre jetese, interesi ose hobi.

E njëjta gjë vlen edhe për njerëzit e moshuar që takojnë.

Ka aplikacione dhe shërbime për mblesëri që ndihmojnë të moshuarit të gjejnë dashuri, romancë dhe partneritet.

Kjo tha, ju do të gjeni daters më të vjetër në lidhje vetëm me çdo app dhe platformë online takim.

Ashtu siç e thamë edhe më parë, ka më shumë njerëz atje se sa mendoni!

6. Përparësitë tuaja mund të jenë të ndryshme. 
Të rinjtë fokusohen në gjëra të tilla si kimia dhe interesat e përbashkëta.

Dhe përderisa ato janë ende gjëra të rëndësishme për të kërkuar, shumica e njerëzve që janë duke kaluar mbi 50 ose 60 janë më të interesuar në cilësi të tjera.

Ashtu si dikush ata mund të kenë një kohë të madhe me të. Shumë nuk mund të kërkojnë martesë, thjesht shoqëri.

Sa më shumë që të jeni në moshë, aq më shumë mund të kuptoni se prioritetet tuaja kanë ndryshuar. Dhe nëse ata kanë, kjo është në rregull.

7. Jini të përgatitur për kthimin e të riut tuaj të brendshëm. 
Mund të ketë qenë një kohë që kur ishit të fundit në botë takimesh.

Dhe edhe pse disa gjëra kanë ndryshuar, një gjë nuk ka: Të parët janë ende aq emocionuese sa kurrë më parë.

Mos harroni zemërimin e zemrës së parë? Thirrjet e para telefonike, datat e para, puthjet e para.

Kur je duke u takuar në vitet e tua më të vjetra, do të provosh të kalosh nga e para.

Nëse e gjeni veten të skuqur, qeshur, ose duke luftuar mbrapa fluturat, mos u bëni merak – ato janë të gjitha shenja të mëdha!

Shiko? Pra, të ashtuquajturat “takim i lartë” nuk është si takimi kur ishit më i ri, madje edhe më mirë.

Katër këshilla të lartë dating për të udhëhequr kërkimin tuaj të rinovuar për dashuri në jetën tuaj.

Këtu është një dilemë e vjetër e takimit: Nga njëra anë, shoqëria në të cilën jetojmë tregon njerëzve të një moshe të caktuar që mundësitë e tyre më të mira për dashuri dhe romancë kanë ardhur dhe ikur.

Dhe ndoshta ke blerë në atë gënjeshtër. Nga ana tjetër, një pjesë e jush ende ndihet si një adoleshent aventureske, pavarësisht se çfarë moshe shfaqet në patentën tuaj të shoferit.

Thellë, ju e dini se nuk është tepër vonë – kurrë tepër vonë – për të gjetur dashuri.

Ky është “i përjetshëm”, i cili përjeton një tringëllimë të eksitim në mendimin e mundësive të reja romantike.

E pra, urime!

Shanset janë, po e lexoni këtë, sepse i riu i brendshëm ka fituar.

Ju jeni gati për të lënë mënjanë mesazhet negative që synojnë të moshuarit dhe datojnë përsëri.

Ajo që ju nevojitet tani janë këshilla të testuara me kohë në takimet me sukses të lartë.

Këtu janë katër që do t’ju ndihmojnë të rrihni rreth të metave të zakonshme të një takimi të vetëm.

(Mos) veproni moshën tuaj.

Pas shpenzimit të të gjithë jetës për të qenë “serioz” dhe “përgjegjës”, mund të jetë e vështirë të mbani mend rregullin kardinal të takimeve: Have fun!

Mendoni përsëri kur jeni në të vërtetë një adoleshent.

Kush kishte datat më të mëdha?

Stick-in-the-baltë me fytyrë të gjatë?

Ose lloji i gjallë, i paparashikueshëm që dinte të kishte një kohë të mirë?

Është e vërtetë se shumë rregulla takimesh kanë ndryshuar, por kjo nuk do të thotë kurrë: qeshja, spontaniteti dhe një oreks i shëndetshëm për argëtim janë ende shumë atraktive.

Eja ketu tani. Adoleshentët rrallë jetojnë në të kaluarën e tyre – sepse nuk kanë një të tillë!

Nëse ju jeni një takim i lartë përsëri për herë të parë në vite, ndoshta ju keni kapërcyer pengesa të dhimbshme për të arritur këtu.

Ndoshta ju keni mbijetuar vdekjen e një bashkëshorti të dashur, ose ndoshta një divorc që ka testuar ndjenjën tuaj për veten dhe aftësinë tuaj për të besuar.

Është e zakonshme që të vishni ato përvoja në mëngë dhe t’i lejoni ata të dominojnë bisedën kur të takohen përsëri.

Ja tipin e nxehtë të  lartë të vetëm : Mos e bëj!

Po, takimi është rreth dy njerëz që njihen.

Por një datë e parë nuk është koha për të dhënë një tregim emocional për sëmundjen dhe vdekjen e bashkëshortit tuaj, ose vendimin e gruas suaj për të lënë ju dhe për t’u bashkuar me një ashram në Indi.

Fillimisht, përqendrohuni te shijoni kompaninë e njëri-tjetrit këtu dhe tani.

Lërini fëmijët tuaj në shtëpi. Të gjithë të drejtë, kështu që fëmijët tuaj janë të rritur tani dhe kanë pasur shtëpitë e tyre për vite me rradhë.

Por ata ende mund të shënojnë në datën tuaj, nëse i merrni mendimet e tyre shumë në zemër.

Disa fëmijë janë tepër të etur për ju që të merrni përsëri datën dhe ju presin që të “dilni atje”.

Të tjerët janë të tmerruar nga ideja, duke e barazuar takimin e lartë me tradhtinë e prindërve të tjerë.

Ky tip ka të bëjë me dëgjimin e shqetësimeve të tyre dhe më pas duke jetuar jetën tuaj.

Shihni çdo datë si një fillim të ri. Rezistoni tundimin për të krahasuar çdo person të ri me partnerët e së kaluarës.

Takimi i lartë nuk ka të bëjë me mbushjen e këpucëve bosh të dikujt ose duke shmangur një përsëritje të dhimbjeve të kaluara.

Ka të bëjë me fillimin e tërësishëm dhe gjetjes së gjërave të reja për të dashur për një person tjetër unik.

Trajoni çdo datë si një shans për të parë se sa të ndryshme mund të jenë një marrëdhënie e re.

Tipi më i rëndësishëm i takimit të lartë të të gjithëve është kjo: Dashuria është emocionuese dhe kuptimplote në çdo moshë. Have fun, të jetë i pranishëm, të jetë i lirë – dhe ndiqni zemrën tuaj ku ajo çon.

Dating Men Senior

Në filmin e vitit 1997 “Mjaft mirë që fiton”, Melvin Udall (luajtur nga Jack Nicholson) i dha çdo gruaje që mendonte se takimi i njerëzve të moshuar ndalonte të rishqyrtohej.

Melvin mishëroi çdo stereotip të pafat për burrat e moshuar: Ai ishte një njeri i çuditshëm, mendjemprehtë, seksist, “rruga ime apo autostrada”, lloj mashkullor mashkullor, i cili disi u pengua në një marrëdhënie romantike me kamariere në lokalin e preferuar të Manhattan.

E dhënë, Melvin ishte një mostër ekstreme, pasi ai ishte diagnostikuar gjithashtu me çrregullim obsesiv / kompulsiv.

Gjithsesi, ideja e tij për një kompliment ishte të tregonte datën e tij kur e bënte të kërkonte të merrte medat e tij.

Natyrisht, për çdo rregull ekzistojnë shumë përjashtime, por mund ta pranojmë gjithashtu: nëse  takohesh me njerëz të moshuar, mund të kërkosh një masë shtesë durimi, depërtimesh dhe madje qëndrueshmërie ku kufizimet e tua janë të shqetësuara.

Këtu janë tri gjëra të rëndësishme që duhet të dini kur u takoni burrave të lartë.

Shock Kultura.

Në shumë mënyra, njerëzit e moshuar vërtet vijnë nga një planet tjetër – nga një tokë krejtësisht e ndryshme.

Kur u takon burrave të moshuar, është thelbësore të mbahet parasysh se sa bota ka ndryshuar që kur ata mësuan se si romanca punon nga baballarët dhe nënat e tyre – dhe nga një kulturë popullore e kaluar që u dha atyre John Wayne, Humphrey Bogart dhe Gregory Peck .

Pritjet e tyre për gratë – dhe për veten e tyre, për këtë çështje – shpesh rrënjosen në një model marrëdhënieje që, për të mirë apo më keq, ka ndryshuar në mënyrë dramatike.

Një martesë e mëparshme mund të ketë vepruar si një lloj kapsule kohore për shumë burra të moshuar, duke i izoluar ato nga ndryshimet shoqërore. Tani, të veja apo të divorcuara, ata duhet të luajnë për t’u kapur.

Kjo nuk do të thotë që ju jeni të mbërthyer pa asnjë mundësi, por të vendosni në platformën e Qershor Cleaver.

Por, duke marrë kohë për të kuptuar se çfarë e bën një njeri të vjetër të shënojë, do t’ju ndihmojë të dini se ku minave tokësore janë varrosur në marrëdhënien tuaj të mundshme – dhe si t’i shmangni ato.

Humbja e identitetit.

Për shumë burra të moshuar, fjalët “burri” dhe “ofruesi” nuk përshkruajnë thjesht atë që njeriu bën në jetë, ata shprehin se kush është ai.

Për vite me radhë, ndoshta edhe për dekada, ai e matte identitetin e tij nga rolet që ai luajti në martesën e tij të mëparshme.

Kur kjo lidhje përfundoi, ai humbi më shumë se një partner – ai humbi mënyrën e tij të vetëdijes.

Në takim me burra të lartë, duhet të dini se partneri juaj mund të kërkojë nënndërgjegjeshëm që të bëheni pasqyrë e tij duke hyrë në një rutinë të njohur (për të).

Duke njohur këtë dinamikë emocionale në punë, mund t’i ndihmoni atij të gjejë mënyra të reja për të përcaktuar identitetin e tij, duke ruajtur të mirën tënde.

I fortë dhe i heshtur.

Nga të gjitha stereotipet e aplikuara për meshkujt e lartë, ajo më e zakonshme është kjo: ata nuk janë një bandë shumë komunikuese.

Sigurisht, disa njerëz të moshuar janë talkers të hapur dhe emocionalë, por shumica nuk duan të hyjnë në të gjitha ato gjëra “prekëse”.

Kjo nuk është një mangësi e karakterit, por një çështje e kondicionimit të kujdesshëm.

Si djem të rinj që mësuan – në shkollë, në punë, në rrugicë me birila, në kishë – kjo shumë biseda, sidomos për ndjenjat e tyre, ishte një shenjë e dobësisë dhe vetëm vajza e fortë e merrte.

Nëse planifikoni të takoni njerëz të moshuar, pranoni që barra e komunikimit mund të bjerë në mënyrë të pabarabartë tek ju.

Dating një njeri “cilësisë së mirë” është po aq premtuese një rrugë për romancë të qëndrueshme si çdo tjetër – për aq kohë sa ju e dini se ku ai vjen dhe ku doni të përfundoni.

Nëse po hyni përsëri në botën e takimit si një i moshuar – qoftë i ri i ve, i divorcuar ose i gatshëm për t’u zgjidhur përfundimisht – ka disa gjëra që duhet të merren parasysh kur ndjekin gratë e larta.

Dating Gratë e Larta

Konsiderata # 1: Ajo është nervoze

Për gruan e moshuar që është duke u ribashkuar me skenën e takimit pas viteve të gëzimit të jetës së vetme ose stabilitetit të një marrëdhënieje, takimi i zotërinjve të rinj mund të frikësojë.

Vetë-dyshimi dhe nervat janë një faktor më i rëndësishëm se sa ishin në rininë e saj. Parashikoni këtë duke e vënë atë në lehtësi sa më shumë që të jetë e mundur.

Zgjidhni një vend takimi që do ta bëjë atë të ndjehet i sigurt.

Organizoni ta takoni atë në një hapësirë ​​publike jo shumë larg nga ajo ku jeton. Nëse dy prej jush u takuan në internet, siguria e sigurt është e rëndësishme.

Ajo mund të ndihet “shumë e vjetër për këtë”.

Compliment saj kur është e përshtatshme, të mbajtur tonin e dritës bisedë, dhe qesh.

Pranoni trepidimet tuaja dhe përqafoni aventurën e datave së bashku.

Konsiderata për Gratë e Larta # 2: Ajo është e pavarur

Shumë gra të vetme të larta kërkojnë shokë, jo kujdestarë.

Ata janë më shumë se të aftë për t’u kujdesur për veten dhe për të marrë vendime të mëdha jetësore vetëm.

Ata udhëheqin jetë të pasur të mbushura me hobi, familjet e tyre dhe përfshirjen e komunitetit.

Pyete atë për jetën e saj.

Mos e mbytni apo e mbytni duke bërë supozime për atë që ajo dëshiron.

Konsiderata për Gratë e Larta # 3: Ajo është themeluar

Kjo vlen për të dy meshkujt dhe femrat: ndryshimi nuk është i pashmangshëm.

Zakonet, veset dhe rutinat e caktuara tashmë janë vendosur fort. Në datat tuaja të para me një grua të lartë, gjeni mënyra për të ndarë qëndrimet tuaja personale, preferencat dhe të paditurit.

Ju po kërkoni dikë që është në përputhje me ju, jo për dikë që thjesht shfaq “potencial” ose që ju vërteton.

Mos kërkoni ta ndryshoni atë ose të prisni mundësinë e rregullimeve të mëdha të jetës.

Nëse ëndrra juaj është të tërhiqet në Florida, ta sjellni këtë në fillim; ajo mund të ketë plane të forta për të shijuar vitet e saj të artë diku tjetër.

 

Konsiderata për të rriturit e lartë # 4: Ajo jeton në të tashmen

Fakt: Ju të dy keni shumë përvojë jetësore.

Mos u kapni në kurthin e reminishingut. Fokusimi në këtu dhe tani.

Njihuni me gratë që ajo është, jo me jetën që kishte një herë. Mos u ndalni negativisht, por nëse ka probleme të tanishme shëndetësore, mos u trembni nga ndarja e njohurive përkatëse.

Shmangni hidhërimin, partitë e keqardhjes dhe rrëfimet e ndjenjave.

Për çfarë është aktualisht mirënjohës?

Çfarë sjell gëzimin e saj?

Fëmijët e rritur shpesh janë një konsideratë kur takohen në vitet e tua të vjetra.

Ata mund të kenë mendime të forta rreth jetës së nënës së tyre.

Respektoni dëshirat e saj në lidhje me mënyrën se si fëmijët futen në ekuacionin tuaj të takimit, por mos harroni ta nderoni atë së pari si grua, pastaj si nënë.

Konsiderata për të rriturit e lartë # 5: Ajo është ende e modës së vjetër

Ndërkohë që të dy jeni duke jetuar në të tashmen, disa vlera dhe pritshmëri të modës së vjetër ende mund të mbizotërojnë.

Trajtojeni atë si një zonjë, mos nxitoni përzemërsinë fizike dhe merrni disa iniciativa. Një zotëri nuk del kurrë nga stili.Takim Dating . Faqja JorgVerhoeven | Naftës CBD